Ankara Şehir Hastanesi’nde aşı odaları kuruldu

35
Ankara Şehir Hastanesi’nde aşı odaları kuruldu

Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği yazıda illerde bulunan hastanelerde aşı odaları oluşturulacağı açıklanmıştı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’nde 25 ‘Aşı Ugulama Odası’ kuruldu. Aşı odaları, aşı için gelenlerin diğer hastalarla temas etmemesi için polikliniklerden uzak bir noktada oluşturuldu.

HERKES RANDEVU ALARAK GELECEK

Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Bircan Kayaaslan, yağtığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hastalar, güvenlik görevlileri tarafından refakat edilerek aşı odalarına getirilecekler. Öncelikle sağlık personeli ve 65 yaş üzerinde hastalar aşılanacak. Bunlar e-nabız üzerinden randevu alarak gelip aşılanabilecekler. Koşullarımız oldukça yeterli. Hastalar birbiriyle temas etmeyecek şekilde gelip aşılarını olabilecekler. Herkes randevu alarak gelecek. Kişiler sıra beklemeden işleyecek bu sistem. 65 yaş üstü olanlar aile sağlığı merkezinde de aşılarını olabilecekler. Buraya geldikten sonra her seferinde bir kişi odaya alınacak. Bu odalarda aşıları yapılacak. Sonra da herhangi bir olumsuzluk olmadan aşı olan kişiler hastaneden ayrılmayacaklar. Yan etki durumunda ya da alerji durumunda müdahale etmek amacıyla 15 dakikalık sürenin hastanede ya da aile sağlık merkezinde geçirilmesi öneriliyor. Olumsuzluk yaşanması halinde aşı polikliniklerinin hemen yanında müdahale odası var. Bunun için de her türlü olaya müdahale edecek şekilde ilaç bulunduruyoruz” dedi.

İngiltere’den ABD’nin aşısına onay

 

Bitcoin 42 bin dolara dayandı

 

İstanbullular dikkat: Havalar soğuyor!

 

Benzer Yazılar