Bakan Selçuk’tan ‘iş kulüpleri’ açıklaması

23
Bakan Selçuk’tan ‘iş kulüpleri’ açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, “68 ilde 76 birimde faaliyet gösteriyoruz. Hedefimiz iş kulüplerinin 2021 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde yaygınlaştırılması” dedi.

İŞVERENLER DE DAHİL OLUYOR

Beş güne kadar eğitim düzenlenebildiğini vurgulayan Selçuk, “İş kulübü eğitimlerimizde özgeçmiş hazırlama, kariyer planlaması ve iş görüşmesinde yapılması gerekenleri katılımcılara aktarıyoruz. Beş güne kadar düzenlenebilen eğitimlerle katılımcılarımıza kendini ve işgücü piyasasını tanıma, beden dili, mülakat teknikleri ve işveren beklentileri gibi konularda teorik ve pratik eğitimler veriyoruz. Eğitim içeriklerini, hedef grubun ihtiyacı doğrultusunda belirliyoruz. Ayrıca işverenlerimizi de bu eğitime dâhil ediyoruz. Mülakat simülasyonlarına katılmalarını sağlıyoruz. Grup görüşmesi, bireysel çalışma ve akran danışmanlığı gibi yöntemleri kullanarak katılımcıların özgüvenini ve motivasyonunu artırıyoruz” ifadelerini kullandı.

7 BİN 887 ÖĞRENCİ KATILDI

2020 yılında üniversite düzeyinde verilen eğitimlere 7 bin 887 öğrencinin katıldığını söyleyen Bakan Selçuk şunları kaydetti:

“Çalışmalar kapsamında eğitim kurumları, kadın konukevleri, çocuk destek merkezleri, denetimli serbestlik müdürlükleri, halk eğitim merkezleri ve sivil toplum kuruluşları gibi kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapıyoruz. Okullarımızın çevrim içi eğitime geçmesiyle biz de onlara bu süreçte gereken uyumu sağladık. 2020 yılında üniversite düzeyinde düzenlediğimiz çevrim içi eğitimlere 7 bin 887 öğrenci katıldı. Bu zorlu süreçte mezun olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olduk.”

Yasaklar kalkacak mı derken, İstanbul’da yeni yasak!

 

Ada çayının Kovid-19’a karşı etkinliği kanıtlandı

 

Kar ne zaman yağacak?