Biden NASA'dan Ay taşı istedi
Biden NASA'dan Ay taşı istedi

Biden NASA’dan Ay taşı istedi

ABD’de 3 Kasım’daki seçimlerde Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’ı mağlup eden Joe Biden ülkenin 46’ncı Başkanı oldu. 20 Ocak’ta yemin ederek görevine başlayan Biden’ın her hareketi yakından izleniyor.

Oval Ofis’i, Trump’tan devralan Biden’ın yaptığı değişiklikler ABD medyasının gözünden kaçmadı. Trump’ın izlerini önce ofisten silen Biden, çalışma masasının etrafını yeni büstler ve ailesinin fotoğraflarıyla donattı. Trump’ın diyet kola istemek için kullandığı kırmızı düğmeyi de kaldıran Biden’ın ofisinde çok özel bir parça yer aldığı ortaya çıktı.

Biden’ın kütüphanesinde kendisine yer bulan parça bir ‘Ay taşı’. Metal bir platform üzerindeki camın içinde muhafaza edilen taş, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Biden’ın isteği üzerine gönderildi. NASA’nın Houston’daki merkezinden Biden’a ‘ödünç verilen’ taşın 3.9 milyar yıllık olduğu belirtiliyor. Taşın ağırlısı ise 332 gram olarak aktarıldı.

Söz konusu taş, NASA’nın son Ay görevini yürüten Apollo 17 ekibi tarafından getirildi. 1972 yılındaki görev sırasında astronotlar Ronald Evans, Harrison Schmitt ve Eugene Cernan, Ay üzerinde yürüyen son insanlar olmuştu. Ekip araştırmalar kapsamında Ay yüzeyinde 22 saat geçirmişti.

Biden’dan salgından etkilenenlere dair 2 kararname imzaladı

Borç içinde ve boşanmanın eşiğinde

AstraZeneca, AB’ye yapacağı aşı sevkiyatını ` düşürdü

Vakalar 99 milyona dayandı

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir.

Aliyev’den ‘Ermenistan’ açıklaması

Şehit aileleri ve gazilere daire takdim töreninde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı konuşmada, Ermenistan’da neredeyse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.