Binlerce memur kadroları için başvurular başladı

26
Binlerce memur kadroları için başvurular başladı

2021 için ihtiyaç olan kamu kurumları için memur alımları başladı. Kurumlar ihtiyacına göre personel alım ilanı yayınlıyor. İçişleri Bakanlığına bu yıl 21’i merkez ve 1751’i taşra teşkilatında istihdam edilecek 1772 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi. Merkez ve taşra teşkilatında görev yapacak personel, avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli olarak istihdam edilecek.

Bu istihdamlarla İçişleri Bakanlığı’na son 4 yılın en yüksek sözleşmeli personel alımı yapılmış olacak. Alım kapsamında, bu yıl 112 Acil Çağrı Merkezlerinde ilk defa çağrı karşılama personeli unvanında 1462 personel görevlendirilecek. Bu kadro için başvuracakların 800’ünde çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranacak.

Söz konusu personel alımına ilişkin ilana, İçişleri Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünün internet sitelerinden ulaşılabilecek.

Türkiye’den WhatsApp’a boykot

İspanya’da kar fırtınası: 3 ölü!

Banka şubesine giren hırsızlar ısıtıcı çaldı

Fırsatçılar evlerini kafeye çevirdi

Benzer Yazılar