Borsa İle Ciddi Kazanç Mümkün Mü?

30
Borsa İle Ciddi Kazanç Mümkün Mü?

Borsa, en basit haliyle sizlere milyonlarca Türk lirası kazandırabilecek ya da elinizde ki tüm parayı kaybetmenize neden olabilecek geniş bir dünyadır. Bu nedenle “ciddi ve büyük kazançlar elde etmek” mümkündür diyebiliriz. Fakat bunun garantisini vermek ya da her borsa oynayanın bu şekilde önemli gelirler elde edebileceğini söylemek zordur, hatta imkânsızdır.

Öncelikle borsa ile gerçekten önemli kazançlar elde etmenin mümkün olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Tabii bu şekilde ciddi ve tatmin edici kazançlar için sizin borsa dünyasına fazlasıyla hâkim olmanız gerekir. Atacağınız her adım, hisseler arasında yapacağını her hareket, en ufak bir zamanlama hatası ya da zamanlama konusunda ki doğru plânlama sizi çok farklı bir noktaya taşır. Bu nedenle borsa ile ciddi kazançlar elde etmek çok hassas bir çizgide ilerlemek gibidir. Her an çizginin bir yanına düşer, bir anda adımınızın büyük getirilerinin heyecanını yaşarsınız; diğer yanına düşer, bir anda attığınız adım nedeni ile önemli kayıplar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Borsa Kumar Gibi Midir?

Bir çok kullanıcı, borsa üzerinden önemli paralar kazanabilir miyim? Sorusunun akabinde aldığı cevaplardan ötürü genelde böyle bir soru sorar. Bu soruya açıkça hayır diyebiliriz. Zira borsa kumar değildir… Borsa, büyük bir risk alarak adım atabileceğiniz, doğru hareketler ve zeki adımlar ile devam edebilirseniz önemli getirilerini görebileceğiniz büyük bir kuyudur. Bu kuyuda kazanmaktakaybetmekte mümkündür. Fakat kumar gibi değildir, her şey doğru kararlara bağlıdır ve her karar beraberinde yeni riskleri doğurur.

Benzer Yazılar