Brüksel sokakları karıştı!

28
Brüksel sokakları karıştı!

Belçika’da siyahi bir gencin gözaltına alındıktan kısa bir süre sonra yaşamını yitirmesi üzerine düzenlenen protesto gösterilerinde başkent Brüksel sokakları karıştı.

YÜZLERCE KİŞİ TOPLANDI

Başkent Brüksel’de Afrika kökenli 23 yaşındaki İbrahima Barrie’nin hafta sonunda gözaltına alınmasından bir saat sonra hayatını kaybetmesi nedeniyle yüzlerce kişi olayın meydana geldiği polis karakolunun yakınında toplandı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

“Siyahilerin hayatı önemlidir” ve “Katil polis” gibi sloganlar atan göstericilerin bir bölümünün taşkınlık yapması üzerine polis kalabalığa müdahale etti. Göstericilerin etrafını saran polis, kalabalığın dağılmasını istedi. Çıkan arbedede göstericilerden bazıları yaralandı. Olaylar sırasında göstericiler, çevredeki polis arabalarının camlarını kırdı ve kaldırım taşlarını polislere attı.

GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Polis, Brüksel’in kuzeyindeki tren istasyonu yakınında cumartesi gecesi İbrahima Barrie’yi, salgın tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle gözaltına almak istemişti. Barrie’nin ise cep telefonuyla polislerin videosunu çektiği, daha sonra koşarak kaçtığı belirtilmişti. Kısa süre sonra yakalanıp karakola götürülen Barrie’nin bir saat sonra bilincini kaybettiği ve götürüldüğü hastanede hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Gencin ölümü hakkında savcılık soruşturma başlatmıştı.

Kuruluş hastanelerde yer kalmadı

 

250 bin liraya deniz ulaşım dahil aşı turu

 

Türkiye, Kuzey Kıbrıs’a 20 bin doz Sinovac aşısı gönderdi

 

2021 yılı sigorta sektörünü nasıl değiştirecek?

 

Benzer Yazılar