En çok puan kazandıran aidatsız kredi kartları (2020 güncel liste)

18
En çok puan kazandıran aidatsız kredi kartları (2020 güncel liste)

Kredi kartı kullanarak market, akaryakıt ve internet harcamalarını güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Peki tüm bu harcamaları yaparken puan kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Günümüzde birçok banka kredi kartı kullanım oranını yaygınlaştırmak için puanla ödüllendirme sistemine geçmiş durumda. Bu doğrultuda kullanıcılara bazı harcama hedefleri veriliyor ve bu hedefe ulaşmaları durumunda anlaşmalı işyerlerinde harcayabilecekleri puanlar tanımlanıyor.

Bu yazıda da en çok puan kazandıran kredi kartlarının güncel bir listesini paylaşacağız. İşin güzel tarafı bu listede yalnızca aidatsız kredi kartları yer alıyor.

Garanti Bankası – Bonus Flexi

Bonus Flexi isimli ücretsiz kartı isteyen herkese dağıtan Garanti Bankası, yaygın üye işyeri sayesinde bonus puanları birçok yerde kullanmanızı sağlıyor.

Happy Center, BİM, A101 ve Onur Market gibi popüler market zincirlerinin birçok şubesinde Bonus Flexi ile kazandığını puanları harcayabilmeniz mümkün. Bunun dışında Bonusflaş uygulamasını telefonunuza yükleyerek mevcut kampanyalara göz atabilir, harcama hedeflerine ulaşarak puanları toplayabilirsiniz.

Diğer çoğu bankada olduğu gibi Garanti Bankası‘nda da otomatik ödeme talimatına puan kampanyası mevcut.

Akbank – Axess Free

Normalde Akbank’ın Axess kartları ücretli. Fakat Free isminden de anlaşılabileceği üzere aidat ücreti olmayan bir kart. Üstelik Akbank’ın diğer ücretli kartlar için düzenlediği birçok kampanyadan da faydalanabiliyorsunuz.

Axess Mobil aracılığıyla var olan kampanyaları takip edebilir, harcama sözü vererek puan toplayabilirsiniz. Ayrıca Akbank’ın otomatik fatura ödeme talimatlarına 100 TL’ye varan miktarlarda puan yüklemesi yaptığını da belirtelim.

Yapı Kredi – World Eko

World Gold başta olmak üzere birçok ücretli kredi kartı olan Yapı Kredi, aidata para ödemek istemeyen müşterileri için World Eko ürününü geliştirmiş. Uzunca bir süredir kullanımda olan bu kart sayesinde World Puan kazanıp anlaşmalı üye işyerlerinde harcayabilmek mümkün.

Tek dezavantajı, bu üye işyerlerinden pek yok. Çoğunlukla benzin istasyonlarında puanlar harcanabiliyor. Bonus Flexi veya Axess Free kadar kampanya düzenlemediklerini de belirtelim.

Var olan bazı kampanyaları ise saç baş yolduracak cinsten. Harcama hedefini yüksek tutan banka bunun için garip şartlar koşarak müşterinin işini zorlaştırıyor ve kampanyadan faydalanabilmeyi zorlaştırıyor. Yine de tercih sizin tabii.