Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Gelir belgeniz yok ve kredi çekmek istiyorsanız bu konuda bazı bankaların müşterilerine sunduğu gelir belgesiz kredi çekme imkanlarının bulunduğunu açıklamak istiyoruz. Bu konuda bankaların müşterilerinden talep ettiği evrakları ve çekebilecekleri kredi tutarları hakkında bilgi verelim.

Konut kredisi, ,taşı kredisi, ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, tarım kredisi ve evlilik kredisi gibi birçok kredi türünün bulunduğu günümüzde bazı kullanıcıların bu kredi türlerine başvuru sırasında yaşadığı bazı sorunlar bulunmaktadır. Geliri olmamasına rağmen kredi çekmek isteyen müşterilerin olduğu günümüzde bankaların müşterilerine sunduğu kredi türlerinden kredi çekme şansını verdiğini ancak bazı şartlar sunduğunu belirtmek istiyoruz.

Gelir Belgesi olmadan kredi çekerken istenen belgeler

Kredi çekerken en çok dikkat edilen konunun kredi sicil notunuzun olduğunu bilmenizde fayda vardır. Kredi Sicil notunuz eğer yüksekse banka sizlerden gelir belgesi talep etmeden belli miktarda kredi çekme imkanı sunacaktır. Bunun için şu belgeler ile bankaya giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

  • C kimlik numaranızın yazılı olduğu Nüfus cüzdanınız veya ehliyetiniz
  • Son 3 ay içerisinde isminize ait olan bir faturanın aslı, bu faturaların herhangi bir fatura olması yeterli olacaktır
  • Esnaf olanlar için bağlı bulunduğunuz vergi dairesinin sizlere sunduğu vergi kimlik numaranız
  • Çiftçilik ile uğraşanlar içinde çiftçi olduklarını ispat eden çiftçilik belgeleri
  • Son olarak ise kredi çekecek kişinin üstüne olan taşınmazların veya diğer değerli eşyaların belgeleri

Bu belgeleri bankaya götürdüğünüz zaman banka sizlere gelir belgeniz olmasa da kredi verme imkanı sunacaktır. Ancak burada miktar olarak net bir rakam belirtmenin zor olduğunu ve bu yüzdende en sağlıklı rakamları bankalardan alabileceğinizi belirtmek istiyorum.

Gelir Belgesi olmadan kredi veren Bankalar

Akbank

Akbank’ın herhangi bir gelir belgesi olmayan müşterilerine sunduğu bu hizmet kapsamında 20 Bin TL’Lik bir kredi verdiğini belirtmek istiyoruz. Özellikle bu kredi türüne başvuru yapmak için bankanın mobil bankacılık hizmetini, internet bankacılığı hizmetini veya şubelerini kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz belgeler ile bankaya başvura da bulunarak kredi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası

Gelir Belgesi olmadan kredi veren bankaların arasında İş Bankası’da gelmektedir. Ancak İş Bankasının burada müşterilerine sunduğu bu hizmetten faydalanmak için Kredi Sicil notunuzun 1500 üzerinden olması gerekmektedir. Bunun için kredi sicil notunuz yüksek ise bankadan herhangi bir sorun yaşamadan kredi çekme fırsatını bulmuş olursunuz.

ING Bank

ING Bank’da kullanıcılarına anında ihtiyaç kredisi adı altında 3 Bin TL gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. Ancak diğer ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre biraz daha yüksek faiz oranları sunan ING Bank’tan bu konuda bilgi almak için bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz gerekecektir. Aksi durumda banka sizlere bu konuda bir bilgi vermeyecektir.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar çoğalmış bulunmaktadır. Anlık olarak paraya sıkışanlar için uzun vadeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.