Goldman Sachs hisse öneri listesini değiştirdi

36
Goldman Sachs hisse öneri listesini değiştirdi

Goldman Sachs bugün yayınladığı raporda, Türkiye’de finans dışı sektörlerde takip ettiği payların çoğunun tarihi seviyelerine göre iskontolu harekât gördüklerini ve bu paylarda getiri gördüğünü bildirdi.

Şok #SOKM, Tofaş #TOFAS, Ülker #ULKER, Sabancı Holding #SAHOL için ‘al’ önerisini devam ettirdiğini, Koç Holding #KCHOL için önerisini ‘nötr’den ‘al’a yükselttiğini belirten Goldman Sachs, Koç Holding’i Orta-Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CEEMEA Odak Listesi’ne ilave ettiğini belirtti.

Goldman Sachs, Koç Holding’i CEEMEA odak listesine ilave etmesine neden olarak Net Varlık Bedeli iskontosunun yüzde 4 olan 5 senelik ortalamasının çok üzerine çıkarak yüzde 25’e yanaşmasını gösterdi.

Koç Holding için amaç maliyetini 20,0 TL’den 26,1 TL’ye yükseltti

Mavi Giyimi CEEMEA odak listesinden çıkaran Goldman Sachs, Mavi #MAVI ve MLP Sağlık #MPARK için önerilerini ‘al’dan ‘nötr’e indirdi. Bu kararına neden olarak her iki işletme için de daha hudutlu yukarıya doğrultulu bedelleme ihtimali görmesini işaret etti.

Şok Marketler ve Türk Hava Yolları #THYAO için bu raporda önerisini ‘al’ olarak başlatan Goldman Sachs, Şok Marketler için amaç maliyetini 19,2 TL, Türk Hava Yolları için 16,6 TL olarak başlattı.