Hangisini tercih etmeli: İşte en güvenilir Türk kripto para borsaları

30
Hangisini tercih etmeli: İşte en güvenilir Türk kripto para borsaları

Bitcoin’in yükselişiyle ortaya çıkan yüzlerce altcoin, uluslararası kripto para borsalarında işlem görmeye devam ediyor. Ancak çok az Türk kripto para borsası bu altcoinleri sitelerinde listeliyor.

Bu yazıda da Türkiye’nin bağrından çıkan ve en çok tercih edilen güvenilir kripto para borsalarının bir kıyaslamasını bulabilirsiniz. Başarı sıralamasını ise işlem gören altcoin sayısı ve toplam işlem hacmini göz önünde bulundurarak derledik.

Hazırsanız başlayalım.

BTCTurk

Rakiplerinden önce piyasaya giren ve Türk kripto para borsacılarına güvenli bir liman olmayı başaran BTCTurk, gelişmiş mobil uygulamasıyla tercih sebebi haline geliyor. 

Uzmanlar için “PRO” isimli profesyonel arayüzü de yayın hayatına geçiren borsa, ülkemizin önde gelen 5 bankasıyla yaptığı anlaşma ile kazançlarınızı hesabınıza anında havale edebiliyor.

Şikayetvar sitesine baktığımızda ise BTCTurk’ün müşteri memnuniyeti ve sorun çözme noktasında geçer not aldığını görebiliyoruz.

Thodex

Bundan 3 sene kadar önce yola Koineks adıyla çıkan Türk girişimciler zaman içerisinde ulusal piyasalara açılmaya ve kurumsal kimliklerini yenilemeye karar vererek “Thodex” isimli yeni platformlarını duyurdular.

Türkçe ve İngilizce kullanılabilen bu kripto para borsasında BTC ve ETH‘nin yanı sıra önde gelen birçok altcoin işlem görüyor.

iOS ve Android uygulaması da mağazalardaki yerini alan Thodex, 7/24 para yatırma ve kesintisiz müşteri desteğiyle öne çıkıyor.

Koinim

Basit arayüzüyle kripto para alanına yeni adım atanlara hitap eden Koinim’de yalnızca BTC, LTC, BCC, ETH, DOGE ve DASH coinleri işlem görüyor. Bu bir dezavantaj. Keza mobil uygulamaları da yok.

Ayrıca her TL çekim işleminde miktardan bağımsız 3 TL komisyon ödemeniz gerekiyor. Tüm bunlar can sıkan detaylar.

Son olarak Koinim’in Şikayetvar performansının da yerlerde süründüğünü belirtelim.

Paribu

iOS ve Android uygulamalarını henüz yeni yayına alan Paribu biz bu satırları yazarken 909.58 BTC‘lik hacme sahipti. Bu özelliğiyle Paribu, Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para borsası olma ünvanını elinde tutuyor.

Arayüzünü kullanmak kolay ve keyifli, üstelik gece modu da mevcut. Ayrıca banka hesabınızdan 7/24 para yatırma imkânı var.

Şikayetvar’a baktığımızda ise Paribu’nun şikayetlere çok yavaş dönüş yaptığını ancak yüzde 40 çözüme ulaştırdığını görüyoruz. Takdir sizin.

Benzer Yazılar