Helal Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde kredi kullanmak, birçok işimiz için gerekli bir hâle geldi. İnsanlar birçok ihtiyacı için nakit para akışını bankaların verdiği kredilerle çözmektedir. İnsanlar bu harcamaları için inançları gereği her bankadan kredi kullanmak istemezler. Bu düşünce de olan kişiler için katılım hesabı ile kredi veren bankalar mevcuttur. İslam hukukçuları bu bankların verdiği kredileri kullanmada bir mahsur olmadığını söylemektedir. Şimdi size helal kredi veren bankaları yazalım.

Faizsiz Bankalar

Faizsiz kredi veren banka, günümüzde mevcut değildir. Bankaların çalışma prensipleri sebebiyle kazanç sağlamak için bu durum gereklidir. Bunun yanında sizin yerinize alacağınız bir evi ya da arabayı alan bankalar mevcuttur. Size kendi kârının üzerinden bir fiyatla bunların satışını yapar ve sizlere ödeme kolaylığı sağlar. Helal kredi veren bankalar birçok vatandaş için önemli bir durumdur. İşte helal kredi veren bankalar;

Ziraat ve Vakıf Katılım Bankaları

  • Özel katılım bankalarının yanında devlet bankalarının da kredi konusunda hassas olan vatandaşları için açtıkları katılım bankalarıdır. Bu bankalarda faizsiz helal kredi kullanabilirsiniz. Kamu katılım bankaları aldığınız ürünün bedelini sizin yerinize satıcıya öder ve bunu kolay ödemeniz için taksitlendirir.

Albaraka Türk Katılım Bankası

  • Konut finansmanı, taşıt finansmanı ve ihtiyaç finansmanı yanında ticari finansman da veren banka faizsiz olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Faiz hassasiyeti olan vatandaşlar, gönül rahatlığıyla bu bankaya başvuru yapabilirler. Banka aynı zamanda umre ve hac içinde müşterilerine faizsiz bir şekilde finansman sağlamaktadır. Konut ve taşıt finansmanında banka direk olarak size kredi vermemekte ürünü satın aldığınız kişi ve kurumlara sizin adınıza ödeme yapmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

  • Faize karşı hassas olan vatandaşlarımız için helal kredi başvurusu yapacakları diğer bir banka, Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Helal kredi isteyen vatandaşlarımız bu bankaya giderek konut, taşıt, ticari ve ihtiyaç finansmanı için başvuru yapabilirler. Türkiye Finans Katılım Bankası diğer katılım bankaları gibi finans ihtiyaçlarınızı size ürün ve hizmeti satan satıcıya sizin adınıza ödeme yapar.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

  • Türkiye de kurulmuş ve helal kredi veren başka bir özel banka da Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır. Banka müşterilerine faizsiz finansman sağmanın yanında birçok bankacılık işlemlerinden ücret almamaktadır. Ayrıca banka senin bankan uygulaması ile sanal bankacılık alanında katılım bankaları arasında bu alanda müşterilerine bir ayrıcalık sunmaktadır.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir.

Kredi kartı puanlarını kullanabileceğiniz e-ticaret siteleri

Bankaların düzenlediği kampanyalara katılarak kredi kartınızda anlaşmalı üye işyerlerinde kullanabileceğiniz puanları kazanabilmeniz mümkün. Ancak çoğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.