İnce’den ‘Boğaziçi’ uyarısı

28
İnce’den ‘Boğaziçi’ uyarısı

CHP’li Muharrem İnce, önceki gün Yalova’nın kırsal Elmacık Mahallesi’nde bulunan evinin bahçesinde ‘Memleket Hareketi’nin Kurucular Kurulu’ üyeleriyle toplantı yaptı.

Toplantının ardından gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan İnce, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmasının ardından yapılan eylemlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

BU ÇOCUKLARI ANLAMAK LAZIM

Öğrencilere uyarılar yapan İnce, “Bu çocukları anlamak lazım. Üniversite özgürlük ister. Özgürlük olmadan üniversitede bilim olmaz, üretim olmaz. Bunu anlayamıyorlar. Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın sayılı üniversitelerinden biridir. AK Parti milletvekili aday adayı olan birini neden rektör atarsın ki? Toplumu bu kadar germeye gerek yok. Türkiye’nin üretmeye, barışmaya ihtiyacı var. Türkiye’nin büyümeye ihtiyacı var. Türkiye’de bu gerginliklerle, iktidarlar veya muhalefetler oy kazanabilir ama yarın bunun bedeli ağır olur. O yüzden bu çocukları, anlamak lazım. Yüreğim, desteğim, gönlüm Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilerle birlikte. Bu tür yerlerde provokatörler olur. Bunlara dikkat etmek lazım. Bu her zaman olur ve olacaktır. Onun için öğrencilere sağduyulu bir şekilde, yasalara uyarak protesto hakkını kullanmalarını tavsiye ederim. İçlerindeki provokatörlere de dikkat etmelerini öğretmen ağabeyleri olarak tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Mücevher ihracatı düştü

 

Alternatif Bank üst yönetiminde iki yeni atama

 

Dolar 7.36 TL seviyelerinde