JPMorgan’ın radarındaki Türk hisse senetleri

37
JPMorgan’ın radarındaki Türk hisse senetleri

JPMorgan bugün yayınladığı raporda, ekonomi siyasetlerinin sadeleşmesi kaynaklı iyileşen yabancı arzı ile beklenen derlenme sonrasında Türk pay bonolarındaki fırsatları değerlendirdi.

Bankalar ve holdinglerin yönlendirdiği rallinin ilk etapta bir hayli payı yükselteceği mevzusunda piyasada görüş birliği bulunduğunu belirten JPMorgan, tüketim segmentinde de seçilmiş firmaların ekonominin açılmasının verimini görerek cazip maliyetlemeler olacağını öngördü.

JPMORGAN HANGİ PAYLARI RADARINA ALDI?

Müessesenin listesine giren paylar sıralamasında bankalar başta geliyor.

Bankacılık sektöründe en hoşlandığı payların Garanti Bankası ve YKB olmaya devam ettiğini ifade eden JPMorgan, holdinglerde ise Koç ve Sabancı’yı hoşlandıklarını vurguladı.

Tüketim sektöründe Arçelik, Coca-Cola Meşrubat, Anadolu Efes ve Migros için ‘ağırlığını artır’ önerisi veren JPMorgan, BİM, Tofaş, Türk Hava Yolları ve Ülker’in ise bu kısa ralliyi azıcık gecikmeli takip edebileceklerini öngördü. 

AMAÇ MALİYETLER

JPMorgan raporunda Garanti Bankası için 2021 sonu 15,2 TL maliyet gayeyi ile yüzde 68 oranında yükseliş potansiyelini işaret ediyor. Yapı Kredi’de 5,4 TL maliyet gayeyi yüzde 82 yükseliş potansiyeli kapsıyor.

Koç Holding’de maliyet gayeyi 24,6 TL ile yüzde 29, Sabancı Holding de ise 15,2 TL ile yüzde 48 yükseliş potansiyeli öngörülüyor.

JPMorgan’ın listesinde bulunan Arçelik’te maliyet gayeyi ise 34,5 TL ile yüzde 19, Anadolu Efes gayeyi 31,7 TL ile yüzde 43 yukarıya istikametli potansiyel anlamına geliyor.

Müessese Coca-Cola Meşrubat’te 77,0 TL maliyet gayeyi ile yüzde 24 ve Migros payında 58,4 TL ile yüzde 45 yükseliş potansiyeli gayeyi var.

TÜRK PAYLARINDA FIRSAT 

Müessesenin CEEMEA bölgesi pay tahvili araştırma raporunda küresel rallide nasıl pozisyon alınması gerektiğini değerlendiren JPMorgan, olağanlaşan siyasetler ve derlenen küresel arz ile makro görünümdeki iyileşmenin ardından Türk paylarındaki fırsatlara değindi.

 

Benzer Yazılar