Kara Listede bulunan kredi çekebilir mi?

Kredi kartı borcu veya çektiğiniz kredi borcunu ödeme konusunda çektiğiniz sıkıntılar yüzünden kara listeye girmişseniz kredi çekme ihtimalinizin biraz zor olduğunu buradan belirtmek istiyoruz. Ancak mevcut borçlarınızı kısa süre içerisinde kapatarak ihtiyacınız olan kredi miktarını bankanızdan nasıl alırsınız bu konuda bilgi verelim.

Kara Listeye neden girilir?

Ödenmemiş olan borçlarınızın bankalar tarafından Merkez Bankasına iletilmesinden sonra oluşturulan listede isminiz yer alıyorsa artık geçmiş olsun Kara Listede yer alan bir banka müşteri olmuş durumdasınız. Özellikle uzun süre ödenmeyen borçlardan sonra bankanın en son çare olarak başvurduğu yöntemlerin başında gelen bu kara listeden çıkmak için izlemeniz gereken yolları ve nasıl kredi çekeceğinize dair bilgiler verelim.
Öncelikle kara listeye girmenize neden olan borçları en kısa süre içerisinde kapatmanız gerekecektir. Çünkü bankaların müşterilerine sunduğu bu yasal süre içerisinde 6 ay zaman dilimi gibi bir sürenin bulunduğunu ve 3 ay içerisinde ödenmeyen borçlardan hemen sonra isminizin Merkez Bankası tarafından kayıt altına alınan kara listeye eklendiğini belirtmek istiyoruz.
Merkez Bankası’nın kara listesine girdiğiniz zaman çıkmanın tam 5 yıllık bir süre aldığını ve son derece uzun bir zaman olduğunu görüyoruz. Bu yüzden zaman içerisinde biriken borçlarınızı ödeyerek kara listeden çıkmak için çalışmakta olduğunuz bankadan kredi çekme şansını yakalamış olursunuz. Ancak bu konuda bankaya bazı teminatlar vermeniz ve bunun karşılığında da düzenli bir gelirinizin bulunması gerekmektedir. Aksi durumda bankadan kredi çekme işleminin hayal olacağını açıklamak istiyoruz.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar çoğalmış bulunmaktadır. Anlık olarak paraya sıkışanlar için uzun vadeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.