Kongre’ye saldıranlardan biri intihar etti

22
Kongre’ye saldıranlardan biri intihar etti

ABD’de 3 Kasım seçiminin sonucunu kabul etmeyen ve Başkan Donald Trump’ın kışkırtmasıyla seçim sonucunu tescillemesini önlemek için Kongre’yi basan kitlenin bazı figürleri, dünya çapında hayatların bir parçası oldu. Arizona eyaletinden gelen ‘boynuzlu şaman’ Jake Angeli’nin (33) gözaltında organik gıda verilmediği için yemek yemediği haberinin ardından, bu kez Georgia eyaletinden gelen Christopher Stanton Georgia (53) evinde ölü bulundu.

Georgia eyaletinin Alpharetta kentinde eşinin cumartesi sabahı “her yerde kan var” diyerek araması üzerine eve gelen polis, bodrumda Georgia’nın cansız bedenini buldu. Polis, evdeki iki yarı-otomatik SKS tüfeğe de el koydu.

Göğsünden silahla yaralanmış halde bulunan bir bankanın portfolyö yöneticisinin ölüm sebebini, polis, intihar olarak açıkladı.

6 Ocak’ta başkent Washington DC’deki Kongre saldırısı sırasında yakalanan Georgia, polise mukavemet ederek Kongre’ye girme girişiminde bulunmak ve akşam sokağa çıkma yasağından sonra bölgeyi terk etmeyi reddetmekle suçlanıyordu. Yasadışı girişe kabahatler yasasına göre en fazla 180 gün hapis ve 1000 dolar para cezası veriliyor.

FBI’ın öncülüğündeki Kongre saldırısı soruşturmasına şimdilik 82 kişi yakalandı ve 55’ten fazlası kalkışmayla suçlandı, yüzlercesinin aranmasına devam ediliyor, bunlardan 25’i terörizm suçlamalarından soruşturuluyor.

Trump’ın destekçileri güvenliği aşarak Kongre binasına girdi

 

FBI: Kongre olayları kapsamında 160 dava açıldı

 

Kongreyi bastı, hapishanede yemeği beğenmedi!

 

Kanlı Kongre baskınında 15 kişi suçlu bulundu

 

Benzer Yazılar