Kredi kartı puanlarını kullanabileceğiniz e-ticaret siteleri

34
Kredi kartı puanlarını kullanabileceğiniz e-ticaret siteleri

Bankaların düzenlediği kampanyalara katılarak kredi kartınızda anlaşmalı üye işyerlerinde kullanabileceğiniz puanları kazanabilmeniz mümkün. Ancak çoğu zaman bu puanları kullanmak stresli bir sürece kapı aralayabiliyor.

Çoğunlukla işyerinin kullandığı POS cihazı, kredi kartının ait olduğu bankanın olmuyor. Bu gibi durumlar insanları kart puanlarını internet üzerinden harcamaya yöneltebiliyor.

Neyse ki günümüzde popüler çoğu pazaryeri şeklinde çalışan e-ticaret sitesi, önde gelen bankaların puanlarını kullanmaya imkân sağlıyor. Bu yazıda da banka puanlarını güvenle kullanabileceğiniz bu sitelerden bahsedeceğiz.

Hazırsanız başlayalım!

GittiGidiyor

eBay tarafından satın alınan GittiGidiyor’da hemen her bankanın puanını kullanabilmek mümkün. Üstelik sadece kredi kartı değil, banka kartına yüklü olan puanları da değerlendirebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir şey var yalnız: Puanları kullanmak için sepetinizde tek bir ürün olması lazım. Aksi takdirde kredi kartı puan sorgulama bölümü açılmayacaktır.

N11

Güney Koreli S.K. Group’un da ortakları arasında bulunduğu N11, her yıl 11 Kasım’da düzenlediği büyük indirimlerle biliniyor. Aradığınız hemen her şeyi bulabileceğiniz bu e-ticaret platformu da kart puanlarını kullanmaya imkân tanıyor.

Aralarında Yapı Kredi, Akbank ve Garanti Bankası’nın da bulunduğu birçok banka ile anlaşmalı olan sitenin sanal POS’unda puanlarınızı kullanabilirsiniz.

HepsiBurada

Listemizin son üyesi HepsiBurada, Doğan Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam eden bir e-ticaret sitesi. En son yeni üyeliklere 150 TL’lik alışverişte 50 TL indirim imkânı sağlayan sitenin “Dört Dörtlük Kampanyalar”ı çok seviliyor.

Bu listede yer alan diğer e-ticaret sitelerinden farklı olarak HepsiBurada’da ürün satın alırken ödemeyi birden fazla kredi kartıyla yapabilmeniz mümkün. Anlaşmalı birçok bankanın kart puanlarını kullanmanıza izin veren site, HepsiJet adını verdiği kendi kargo ağına da sahip.

Olur da ürün iade ederseniz veya siparişi iptal ederseniz tüm e-ticaret sitelerinde puanlarınız kartınıza geri yüklenecektir.