Kredi kartını en az zararla nakite çevirme yöntemi (%100 ✅)

71
Kredi kartını en az zararla nakite çevirme yöntemi (%100 ✅)

Günümüzde hemen herkesin cüzdanında en az bir kredi kartı var. Akıllıca kullanıldığında kredi kartları gerçekten çok kullanışlı bir bankacılık ürünü. Kafanızı biraz çalıştırırsanız en az zararla kredi kartındaki limiti nakit paraya çevirebilmeniz mümkün.

Bu yazıda da size ilham kaynağı olabilecek ve acil para ihtiyacınızı çözmenizi sağlayacak en güncel kredi kartını nakite çevirme yöntemlerinden bahsediyor alacağız. Hazırsanız başlayalım!

GittiGidiyor’la kredi kartını nakite çevirebilmek mümkün

Popüler e-ticaret platformu GittiGidiyor’a kayıt olup tablet kategorisinde göstermelik bir ilan oluşturun. Daha sonra başka bir üyelik üzerinden kredi kartıyla ödeme yaparak o ürünü satın alın.

Ardından yalandan bir kargo takip numarası belirleyip sisteme girdikten sonra ödemeyi onaylayın. 3-5 güne para hesabınıza geçer. GittiGidiyor burada yüzde 6’lık ufak bir komisyon alacaktır.

Yalnız dikkat edin, ürünün listelendiği kategoriye göre kesinti oranı değişiyor ve bazen yüzde 20’ye kadar çıkabiliyor.

Sahibinden GET ile kart limitini paraya çevirin

Güvenli E-Ticaret veya bilinen adıyla GET, Sahibinden’in sunduğu bir hizmet. İkinci el bilgisayar veya telefon ilanı vererek yüzde 9 komisyonla başka bir üyelik üzerinden kartınızı kullanarak limiti paraya çevirebilirsiniz.

Bunun için arkadaşınızın telefonunu kullanıp SMS doğrulaması yaparak ikinci bir üyelik açmanız gerekecek. Tıpkı GittiGidiyor’da olduğu gibi.

Zebramo ve Dolap da tercih edilebilir

Bu arada GittiGidiyor ve Sahibinden‘e ek olarak Zebramo ve Dolap uygulamalarını da tercih edebilirsiniz. Adı geçen iki uygulamada kredi kartıyla ödeme yöntemi geçerli. Daha çok ikinci el eşya ve kıyafet satışının gerçekleştiği bu platformlar da cüz’i bir miktarda kesinti uyguluyor.

Ancak en fazla 1 hafta içerisinde kredi kartını nakite çevirmenizi sağlayabilirler. Bunun için yine sahte bir ikinci üyelik üzerinden kendi listelediğiniz ilanı satın almanız gerekecek. Yöntem aynı, sadece site farklı.

Her iki sitenin de kesinlikle güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Dolap uygulaması zaten Trendyol tarafından geliştirilmiş olmasıyla ünlü.

Tüm bu seçeneklerin dışında kuyumcu, tekel bayii veya benzin istasyonlarına giderek kredi kartını nakite çevirmelerini isteyebilirsiniz. Ancak tanıdık değilseniz muhtemelen bu işlemi yapmazlar veya yüksek bir komisyon talep edebilirler.