Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatmak

İnternet alışverişi genel olarak tüm kredi kartı kullanıcılarının kullandığı bir yöntemdir. Birçok insan alışverişini internetten kolay bir şekilde yapmaktadır. İnternetten tek tıkla alışveriş yapmak kolay olmasına karşın fazlasıyla yaşanan internet dolandırıcılığı olayları insanları internet alışverişi yapması konusunda çekingen hale getirdi.

Çoğu vatandaşımızın mağdur olduğu internet alışverişleri bu sebeple fazlasıyla kredi kartı kullanıcısının kartını internet alışverişine kapatmasına sebep olmuştur. Eğer sizde kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak istiyorsanız ve bunu bilmiyorsanız şimdi sizlerle beraber bu konuya açıklık getirelim.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin oldukça fazla olduğu bu dönemde internet dolandırıcılığının da artması ve aile bireylerinizin sizden habersiz yaptığı alışverişlerden sıkılmanız nedeniyle kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak istiyorsanız kapatabilme imkanınız vardır. Harcamalarınızı kontrol altına alamıyorsanız ve üstüne birde internet alışverişleriniz ekleniyor ise kapatmanız mümkündür.

Eğer yurtdışından alışveriş yapmak istemiyorsanız veya yapmıyorsanız bu sebeple kendinizi garanti altına almak için kredi kartınızı yurtdışı internetine kapatmayı deneyebilirsiniz. Yurtdışı sitelerine pek güven olmadığı için bu seçeneği kapatmanız faydalı olacaktır.

İnternet Bankacılığı İle Bunu Yapmak

İnternet bankacılığı üzerinden de kartınızda istediğiniz işlemleri vereceğiniz talimatlar doğrultusunda yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak seçeneklerden internet bankacılığını kapatabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra internet bankacılığının kapandığını ve artık haberiniz olmayan harcamaların olmadığını göreceksiniz.

Müşteri Hizmetleri Desteği

Sizlerle iletişim kurmak için hazır durumda bekleyen ve her türlü sıkıntınıza bir çözüm aramak için telefonun başında duran müşteri hizmetleri servisleri de sizin vereceğiniz talimatlar doğrultusunda istediğiniz işlemi gerçekleştirecektir.

Müşteri hizmetlerinden işlem yapabilmek için sizin güvenliğiniz açısından bazı sorulara tabi tutulacaksınızdır. Bilgilerinizi doğru bir şekilde verdikten sonra internet bankacılığı seçeneğini kapatabilir ve artık internetten dolandırılma olasılığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca internetten sizin haberiniz olmadan aile fertlerinizin yapacağı internet harcamalarına da bir son verebilirsiniz.

Bunun dışında kredi kartınızdan yapılacak olan habersiz çekimlere de son vermek için müşteri hizmetlerini arayabilir ve haberiniz olmadan yapılan bu nakit çekimlerine de son verebilirsiniz.

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza kredi kartını internet alışverişine kapatmanın yollarını bildirmek istedik. Makalemiz hakkındaki soru veya görüşlerinizi yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar çoğalmış bulunmaktadır. Anlık olarak paraya sıkışanlar için uzun vadeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.