Maddi yardım yapan iş adamları ve zenginler

Koronavirüs salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de olumsuz etkiledi. Dükkanını kapatmak zorunda kalmasına rağmen halen daha kira ödeyen esnafların sayısı azımsanacak gibi değil.

Öte yandan geliri olmadığı için evinin kirasını ödeyemeyen, çocuklarına ayakkabı alamayan, mutfak giderlerini karşılamakta zorlanan binlerce vatandaş yana yakıla maddi yardım yapan iş adamlarından destek bekliyor.

Baktığımız zaman zengin iş adamları para yardımı yapıyor, evet. Ancak bu para yardımları çoğunlukla kendi kurdukları vakıf ve dernekler aracılığıyla, başka vakıflara para yardımı şeklinde gerçekleştiriliyor. Yani bireysel olarak bu zengin kişilere ulaşıp para yardımı almak ne yazık ki mümkün değil.

Tabii bir şekilde zengin iş adamlarına ulaşma ihtimaliniz varsa şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak sonuç alacağınızı hiç sanmıyoruz.

Para yardımı yapan holdingler

Sabancı ve Borusan Holding, en çok yardım yapan holdinglerin başında geliyor. LCW ve DeFacto gibi markalar da Suriyeli mülteciler başta olmak üzere toplumun ihtiyaç sahibi birçok kesimine yaptığı yardımlarla biliniyor.

Zengin iş adamlarından para istemek yerine bu tür tekstil devlerine ulaşarak giyim ihtiyaçlarınızın karşılanmasını talep edebilirsiniz. Muhtemelen sonuçsuz kalacaktır ama olsun, denemekten zarar gelmez.

Zorlu Grubu ve Dedeman Holding de aynı şekilde yardımseverliğiyle bilinen dev şirketler arasında yer alıyor. Tüm bu şirketlerin iletişim hattını arayabilir veya web sitelerindeki formları doldurmayı deneyebilirsiniz.

Fakirlere yardım eden insanlar

Türkiye’deki hayırsever para yardımı yapan insanların sayısı sizi şaşırtacak kadar çoktur. Fakat bu kişiler genellikle tanıdıkları, gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu bildikleri kişilere yardım etmeyi tercih ederler. Neticede bu insanlar için siz internet üzerindeki kimliği gizli herhangi birisi olacaksınız. Haklı olarak bu yolla ulaştığınız hayırseverlerden para yardımı almak güçtür.

Bu yüzden acil para ihtiyaçlarınızı mümkün mertebe başka insanlara bel bağlamadan, bankalar veya eş dost aracılığıyla çözmenizde fayda var. Eğer bankalar nezdindeki siciliniz temiz ve kredi notunuz yüksekse zorlanmadan kredi alabilmeniz mümkün.

Tabii kan emici bankalar faiz ödemektense borcunuzu TL yerine dolar veya altın kuru üzerinden sabitleyerek eş dosttan borç almanız daha iyidir.

Hakkında Mücahit Çelebi

İlginizi Çekebilir.

Sodexo Ticket Multinet Setcard paraya çevirme – Nakite çeviren yerler

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen metropollerinde faaliyet gösteren işletmeler, her ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.