Senetle para veren yerler anında hesaba havale (Komisyonsuz 2020)

Esnaf, sanatkar veya tüccarların hemen hepsi hayatlarının bir döneminde “Acil nakit lazım” diye yana yakıla senetle para veren yerler aramıştır. Kimi zaman borçlarını ödemek, kimi zaman işlerini büyütmek, kimi zamansa kötü giden işleri düzeltmek için nakit para ihtiyaç duymak kadar normal bir şey yok.

Bu gibi durumlarda kredi sicili temiz olanların ilk durağı bankalar olur. Ancak geçmişte bankalardan alınan kredi ödemelerinin aksatılmış olması, kredi puanının düşmesine yol açar. Kredi puanı düşük olunca ise bankaların kapısı puan düzelene kadar kapanır.

İhtiyaç kredisi çekemeyen ve bu sebepten dolayı borçlarını ödeyemeyenlerin önünde iki seçenek vardır: Ya eş dosttan para bulacak, ya da senetle para veren yerlerden borç alınacaktır.

İstanbul’da senetle para veren yerler

Başkent Ankara ve İstanbul’da senetle para veren kuyumculardan bir sürü var. Bunları internette arama yaparak bulabilmeniz biraz zor. Yapılan iş yasal olmadığı için daha çok bu dükkanlar kulaktan kulağa yayılır. Eş dost vasıtasıyla borç para veren kuyumculara ulaşabilmeniz ve senet imzalayarak para alabilmeniz mümkün.

Yalnız bizden uyarması: Borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerek, aksi takdirde iş başka boyutlara evrilebilir. Dahası banka ve finans kuruluşlarına kıyasla çok daha yüksek faiz oranlarıyla borç almak zorunda kalabilirsiniz. Ancak denize düşen yılana sarılır.

Senetle para veren tefecilerden uzak durun

Başınıza gelebilecek en kötü şeylerden birisi tefecilerin eline düşmektir. Mafyatik bu insanlar günü kurtarmanızı sağlayacak parayı size verebilir. Çoğu galerici veya kuyumcu olan tefeciler size verdikleri parayı misliyle geri isterler. Eğer olur da parayı geri ödeyemeyecek gibi olursanız sizi ve sevdiklerinizi silahla tehdit edebilirler.

Bu yüzden borcunuzu tamamen yasal yollardan kapatmanız, varsa eş dosttan borç almanız tavsiye edilir.

İlla “acil para bulmam lazım” diyorsanız kredi kartına taksitle telefon alıp satarak az bir zararla kartı nakde çevirebilmeniz mümkün. Böylece kredi çekmiş gibi her ay belli bir miktar taksit ödeyerek elinize nakit para geçmesini sağlayabilirsiniz. Merak etmeyin, bu yöntemde zararınız en fazla 100-200 lira olacaktır.

Hakkında Mücahit Çelebi

İlginizi Çekebilir.

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Günümüzde birçok çalışan maaşlarını bankalar aracılığıyla almaktadır. Birikimlerimizi dahi evde tutmak yerine bankada muhafaza ediyoruz.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.