Sivas’ta 91 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

31
Sivas’ta 91 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Kuraklığın ve sıcak havanın etkisini sürdürdüğü illerden olan Sivas’ta, gün içinde hava sıcaklığı 18 derece olarak ölçüldü.

REKOR KIRILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kent verilerine göre, 1930 yılından bu yana ocak ayının en yüksek ısısı görüldü. Meteoroloji verilerine göre, ocak ayları içinde son 91 yılda ölçülen en yüksek sıcaklık, 14,6 olarak kayıtlara geçti. Bugün görülen 18,4 derece ile bu sıcaklık aşıldı.

RAHATSIZ OLUYORUZ

Havaların böyle gitmesinin kötü olduğunu aktaran Serdar Mert (36), “Önümüzdeki günleri düşünmek lazım. Bu şekilde devam ederse susuz kalırız, kıtlık olur. Ben doğma büyüme Sivas’tayım ancak daha hiç böylesi bir doğa olayıyla karşılaşmamıştım. Bu sıcaklıklardan rahatsız oluyoruz” dedi.

BAHAR HAVASI YAŞIYORUZ

Tevfik Yavuz (55) ise “50 senedir aklım yettiğinden beri ilk defa havanın bu aylarda bu kadar sıcak olduğuna şahit oluyorum. Bir bahar havası yaşıyoruz. Su sıkıntısı olarak çok kötü bir şey. Allah inşallah yağmur, kar verir; bereket olur. Ama öyle düşünmezsek çok güzel. Hep Antalya, Mersin, İzmir mi kışı bahar tadında geçirecek? Bir de biz yaşayalım” diye konuştu.

KORKUTUYOR BU DURUM

Betül Yılmaz (21) da “Şaşkınım, geçen sene bu zamanları hatırlıyorum. Sivas için çok alışılmış bir durum değil. Korona da olduğu için bu zamanlarda bu sıcaklıkların olması iyi olmadı. Korkutuyor bu durum” dedi.

Altının kilogramı 449 bin 500 liraya yükseldi

 

Kadıköy sahilinde tartışma yaratan çardaklar

 

Turizm sezonu ne zaman başlayacak?

 

Çin aşıda etkinlik tartışması